Hakkımızda

Faaliyet Kapsamımız

Kapsamımız; “Bilgisayar programlama faaliyetleri , sistem, veri tabanı, network gibi bilgisayar sektörünü ilgilendiren tüm alanlarda danışmanlık, kurulum ve eğitim hizmetleri’’dir.

Morten Tarihçe

Bugün 50'den fazla çalışanıyla hizmet veren Morten Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş., 2001 yılında Bülent Morten tarafından İstanbul’da kuruldu ancak Morten’in kökleri, 1999 yılında yine Bülent Morten’in yönetiminde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde kurulan Cisco Networking Academy Programı’na dayanıyor.

CCNA sertifikasının yanı sıra, ağ teknolojileri konusunda çalışacak kişilere mesleki eğitim verme amacı ile kurulan program büyük bir ilgi gördü. Katılımcılara sağlanan eğitim kalitesini üst seviyelere taşıyabilmek için gereken esneklik ve geniş imkan kabiliyetine sahip olma ihtiyacı ise, 2001 yılında Morten’in kurulmasına yol açtı.

Kurulduğu günden beri İstanbul, Mecidiyeköy’deki ofisinde hizmetlerini yürüten şirket, Ekim 2017 itibariyle Maslak’taki yeni adresine taşınmıştır. Uzun süredir Ankara’da da faaliyetlerini sürdüren Morten, Ağustos 2017 itibariyle Ankara’da da ofis açmış ve burada da yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

12 Ocak 2018 itibariyle nevi değişikliğine giden Morten, bu tarihten itibaren Morten Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Morten, bugün son teknoloji laboratuvarları, her sektörden deneyime sahip ekibi ve ödüllü eğitmen kadrosuyla bilgi teknolojileri alanında kariyer hedefleyenlerin yanındadır. 

Yönetim Kurulu

M. Bülent Morten - Yönetim Kurulu Başkanı
Cüneyt Morten - Yönetim Kurulu Üyesi


Güvenilir İş Ortağınız

Tam 20 yıldır Türkiye’nin lider Cisco İş Ortağı olarak tanınan Morten, Cisco teknolojileri alanındaki danışmanlık, teknik destek, satış öncesi ve sonrası hizmetleriyle Türkiye’nin ve dünyanın lider şirketlerinin iletişim, veri merkezi ve güvenlik altyapılarına imza atıyor.  Yetkili Cisco Gold Entegrator olan Morten, projelerde edindiği önemli tecrübeyi, eğitim alanında da her sektörden öğrencilerle buluşturmaktadır.
 

Türkiye’nin ve Dünyanın Lider Kurumları Onu Tercih Ediyor

Morten, Türkiye’deki kamu kurumlarının , %60’tan fazlasının ve Türkiye’nin ilk 500 şirketinin  %70’e yakınının bilgi teknolojileri altyapı kurulumlarını sağlamaktadır. Morten, global çapta ödüllü çalışanları, son teknoloji laboratuvarları ve pek çoğu "case study” olabilecek nitelikteki projeleriyle bugün sektörde haklı bir üne sahiptir.

Kariyerinde zirveye oynamak isteyenlerin güvendiği adres olmayı başaran Morten, BT Eğitim markası ile, bugüne dek 90'dan fazla öğrencisinin CCIE sınavını geçerek bu sertifikasyonu elde etmesine destek oldu. BT Eğitim, kurulduğu günden beri ise 25.000’den fazla bireysel ve 7.000’den fazla kurumsal eğitim vermiş bulunuyor.

Müşterilerimiz İçin 3 Milyon Dolarlık Veri Merkezi Yatırımı

Morten olarak, müşterilerimizin proje aşamasındaki altyapı senaryolarını ve ürün testlerini rahatlıkla yapabilmeleri için, veri merkezimize zengin bir cihaz çeşitliliğiyle 3 milyon USD  değerinde yatırım yaptık. Sektördeki gelişmelere göre sürekli yenilenen veri merkezimizin yanı sıra, Türkiye’nin en çok CCIE (Enterprise  Data Center, Service provider, Collaboration , Security alanlarında uzmanlıkları olan 10 + kişi) ve CCSI sertifikalı kadroya  sahip (15+ kişi) olmamız da, Morten olarak bizi farklı kılan bir başka özelliğimiz. 

Şirketin bu deneyimli ekibine EMEAR bölgesinin en iyi CCSI'ı olarak ödül alanların yanı sıra Türkiye’nin ilk kadın CCSI’ı da dahildir. 2014 yılında girdiği zorlu sınavı başarıyla tamamlayan eğitmenimiz Zeynep Pulat, Türkiye’nin ilk kadın CCSI’ı (Certified Cisco Systems Instructor) unvanını elde etti.

"Dünyanın En İyisi" Bir Türk Teknoloji Şirketi

Kurulduğu günden bu yana pek çok ödüle layık görülen Morten, 2017 yılında düzenlenen Global Learning Partner Conference'ta Cisco tarafından Learning Partner of the Year - Middle East seçilmiştir. 2016 yılında San Francisco'da düzenlenen Global Learning Partner Conference'ta ise yine Cisco tarafından "Dünyanın En İyisi" olarak seçilmiş ve "Cisco Learning Partner of the Year Award, Indirect" ödülünü ilk kez Türkiye'ye götürmüştür. 2014’ün Mart ayında ise Los Angeles’ta düzenlenen Global Learning Partner Conference sırasında, EMEAR Bölgesi’nde "Acceleration Award Indirect" ödülüne layık görülmüştür. Dahası, aynı etkinlikte BT Eğitim’in üç eğitmeni de (CCSI), bir Cisco eğitmenine verilen en yüksek onur olan, Quality Instructor Award” ile ödüllendirildi. Global çaptaki ödüllerin yanı sıra Morten, Türkiye'de düzenlenen 2020 Cisco Türkiye Dijital İş Ortakları Zirvesi’nde Tüm Mimariler Teknoloj Mükemmeliyet Ödülü’nü kazanmıştır. .

Morten, Cisco ile yürüttüğü iş ortaklıklarının yanında Google Cloud, Zoom CallRec,Eleveo, Ekahau, Microsoft ve F5 Networks markalarının da destek ve/veya eğitim merkezidir.

ENTEGRE YÖNETİM SİSTEM POLİTİKAMIZ 

Şirketimiz, tüm faaliyetlerini;  çağdaş, yüksek teknoloji odaklı, kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği konularının bilincinde; ulusal ve uluslararası standartlara, yasal düzenlemelere uygun şekilde, sürdürülebilir gelişmeyi yaşam şekli yaparak, teknoloji ve kalite açısından sektöründe lider bir kuruluş olarak gerçekleştirmeyi, kabul ve taahhüt etmektedir.

 • Çalışma alanlarını sürekli iyileştirerek, çalışanlarının sağlık ve güvenliklerini korumak ve geliştirmek,
 • Çevre sağlığı konusunda üstüne düşen her türlü görevi özenle yerine getirerek, gelecek nesillere yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre bırakmak,
 • Tüm faaliyet süreçlerinde "Öncelikle Kalite" yi gözetmek,
 • Satış ve sonrası faaliyetlerinde Müşteri Odaklı yaklaşım ile hareket etmek,
 • Teknolojiyi takip edip, kazandığı deneyimlerini müşterilerinin hizmetine sunmak,
 • Kalitede sürekliliği sağlamak ve çıtayı sürekli yükseltmek,
 • Sorunları zamanında tespit ederek, etkili ve hızlı çözümler sunmak,
 • Yeni fikirler geliştirmek ve bu konuda çalışanlarımızı teşvik etmek,
 • Şirket içi ve şirket dışı iletişimleri hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirmek,
 • İçinde bulunduğu sosyal çevreye ilişkin  sorumluluklarını azami ölçüde yerine getirmek suretiyle toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeye katkıda bulunmak,
 • Tüm çalışanlarıyla birlikte takım ruhu içinde  müşterilerinin "hayallerini gerçeğe dönüştürerek"  üst düzey memnuniyet sağlamayı hedefler.

Bu politika  faaliyet alanında kalıcı, güvenilir, ayrıcalıklı, tercih edilen ve başarılı  bir şirket olarak varlığını geliştirerek sürdürmesinin sigortasıdır.

Cisco Sertifikaları: 

GOLD Sertifikalı İş Ortağı

Cisco Uzmanlıkları: 

Müşteri Deneyimi Uzmanlığı

Gelişmiş Veri Merkezi Mimarisi Uzmanlığı

Gelişmiş Güvenlik Mimarisi Uzmanlığı

Gelişmiş Servis Sağlayıcı Mimarisi Uzmanlığı 

Gelişmiş Tümleşik Servisler Mimarisi Uzmanlığı 

Gelişmiş Kurumsal Ağ Mimarisi Uzmanlığı

Cisco Yetkilendirmeleri:

Yetkili IOT Ortağı 

Smart Care Kayıtlı İş Ortağı

Cisco Express Uzmanlığı 

Cisco IoT Yetkilendirmesi 

MSSP'ler için Cisco Umberella 

Bulut ve Yönetilebilir Hizmetler Ekspresi 

Tümleşik Servisler Saas Yetkilendirmesi

Cisco Unified Contact Center Express Yetkilendirmesi 

Unified Contact Center Kurumsal Yetkilendirme

BİLGİ GÜVENLİĞİ GENEL POLİTİKASI

MORTEN, ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistem Standardı doğrultusunda;,

Kendisi ve paydaşlarının bilgi varlıklarına güvenli bir şekilde erişim sağlamayı,

Bilginin kullanılabilirliğini, bütünlüğünü ve gizliliğini korumayı,

Kendisinin ve paydaşlarının bilgi varlıkları üzerinde oluşabilecek riskleri değerlendirmeyi ve yönetmeyi,

Kurumun güvenilirliğini ve marka imajını korumayı,

Bilgi güvenliği ihlali durumunda gerekli görülen yaptırımları uygulamayı,

Tabi olduğu ulusal, uluslararası veya sektörel düzenlemelerden, ilgili mevzuat ve standart gereklerini yerine getirmekten, anlaşmalardan doğan yükümlülüklerini karşılamaktan, iç ve dış paydaşlara yönelik kurumsal sorumluluklardan kaynaklanan bilgi güvenliği gereksinimleri sağlamayı,

İş/Hizmet sürekliliğine bilgi güvenliği tehditlerinin etkisini azaltmayı ve işin sürekliliği ve sürdürülebilirliğini sağlamayı,

Kurulan kontrol altyapısı ile bilgi güvenliği seviyesini korumayı ve iyileştirmeyi,

Bilgi güvenliği farkındalığını arttırmak amacıyla yetkinlikleri geliştirecek eğitimleri sağlamayı taahhüt eder.

Lütfen bizi Linkedin'de takip edin: http://www.linkedin.com/company/btegitim

Facebook: http://www.facebook.com/BTEgitimMorten

Twitter: http://twitter.com/btegitim

Instagram: https://www.instagram.com/morten_btegitim/

Randevu ve bilgi talebi için : 0850 755 02 83