Network Mühendisleri Arıyoruz. İlgilenen adaylar, özgeçmişlerini cv@morten.com.tr adresine gönderebilirler.

Hakkımızda

Faaliyet Kapsamımız

Kapsamımız; “Bilgisayar programlama faaliyetleri , sistem, veri tabanı, network gibi bilgisayar sektörünü ilgilendiren tüm alanlarda danışmanlık, kurulum ve eğitim hizmetleri’’dir.

Morten Tarihçe

Bugün 50'den fazla çalışanıyla hizmet veren Morten Bilgi ve İletişim Hizmetleri, 2001 yılında M. Bülent Morten tarafından İstanbul’da kuruldu ancak Morten’in kökleri, 1999 yılında yine Bülent Morten’in yönetiminde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde kurulan Cisco Networking Academy Programı’na dayanıyor.

CCNA sertifikasının yanı sıra ağ teknolojileri konusunda çalışacak kişilere mesleki eğitim verme amacı ile kurulan program büyük bir ilgi gördü. Katılımcılara sağlanan eğitim kalitesini üst seviyelere taşıyabilmek için gereken esneklik ve geniş imkan kabiliyetine sahip olma ihtiyacı ise, 2001 yılında Morten’in kurulmasına yol açtı.

Kurulduğu günden beri İstanbul, Mecidiyeköy’deki ofisinde hizmetlerini yürüten şirket, Ekim 2017 itibariyle Maslak’taki yeni adresine taşınmıştır. Uzun süredir Ankara’da da faaliyetlerini sürdüren Morten, Ağustos 2017 itibariyle Ankara’da da ofis açmış ve burada da yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

12 Ocak 2018 itibariyle nevi değişikliğine giden Morten, bu tarihten itibaren Morten Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Morten, bugün son teknoloji laboratuvarları, her sektörden deneyime sahip ekibi ve ödüllü eğitmen kadrosuyla bilgi teknolojileri alanında kariyer hedefleyenlerin yanındadır. 

Yönetim Kurulu

M. Bülent Morten - Yönetim Kurulu Başkanı
Cüneyt Morten - Yönetim Kurulu Üyesi

Güvenilir İş Ortağınız

Tam 19 yıldır Türkiye’nin lider Cisco İş Ortağı olarak tanınan Morten, Cisco teknolojileri alanındaki danışmanlık, teknik destek, satış öncesi ve sonrası hizmetleriyle Türkiye’nin ve dünyanın lider şirketlerinin iletişim, veri merkezi ve güvenlik altyapılarına imza atıyor. Yetkili Cisco Gold Partner ve Yetkili Cisco Eğitim İş Ortağı olan Morten, teknoloji alanında günümüzün en önemli yatırımı olan güvenlik ve bulut alanlarında, en yüksek teknik yetkinlik olan Authorized Technology Provider'a (ATP) ulaşmıştır. Şirketimiz, Cisco Application Centric Infratructure (ACI), Cisco Identity Services Engine (ISE) ve Cisco Telepresence Video Advanced teknolojilerinde ATP uzmanlığında hizmet vermektedir. 

  
Türkiye’nin ve Dünyanın Lider Kurumları Onu Tercih Ediyor

Morten, Türkiye’deki kamu kurumlarının yüzde 60’tan fazlasının ve Türkiye’nin ilk 500 şirketinin yüzde 70’e yakınının bilgi teknolojileri altyapı kurulumlarını sağlıyor. Morten, global çapta ödüllü çalışanları, son teknoloji laboratuvarları ve pek çoğu "case study” olabilecek nitelikteki projeleriyle bugün sektörde haklı bir üne sahiptir.

Kariyerinde zirveye oynamak isteyenlerin güvendiği adres olmayı başaran BT Eğitim, bugüne dek 90'dan fazla öğrencisinin CCIE sınavını geçerek bu sertifikasyonu elde etmesine yardımcı oldu. Bir eğitim kurumunun güvenilirliğini ve kalitesini ortaya koyan bu başarının yakınına ulaşabilen bir başka eğitim kurumu olmadığını da belirtmek gerek. Bunun yanında BT Eğitim, kurulduğu günden beri ise 25.000’den fazla bireysel ve 7.000’den fazla kurumsal eğitim vermiş bulunuyor. 

Müşterilerimiz İçin 3 Milyon Dolarlık Data Center Yatırımı

Morten olarak, müşterilerimizin proje aşamasındaki altyapı senaryolarını ve ürün testlerini rahatlıkla yapabilmeleri için, veri merkezimize zengin bir cihaz çeşitliliğiyle 3 milyon dolar (GPL) değerinde yatırım yaptık. Sektördeki gelişmelere göre sürekli yenilenen veri merkezimizin yanı sıra, Türkiye’nin en çok CCIE (r&s, data center, service provider, collaboration alanlarında toplam 10 kişi) ve CCSI sertifikalı çalışanlarına sahip (20 kişi) olmamız da Morten olarak bizi farklı kılan bir başka özelliğimiz. 

Şirketin bu deneyimli çalışan kadrosuna EMEAR bölgesinin en iyi CCSI'ı olarak ödül alanların yanı sıra Türkiye’nin ilk kadın CCSI’ı da dahildir. 2014 Ekim ayında girdiği zorlu sınavı başarıyla tamamlayan eğitmenimiz Zeynep Pulat, Türkiye’nin ilk kadın CCSI’ı (Certified Cisco Systems Instructor) unvanını elde etti. Morten olarak yakın zamanda bu övünçlere birkaç tane de ödül eklemiş bulunuyoruz. 

Türkiye’nin ilk  “Uygulama Merkezli Altyapı Yetkili Teknoloji İş Ortağı

Sektörün önde gelen teknoloji geliştirici şirketleri ile birlikte değer yaratma üzerine kurulu bir çalışma yürüten Morten, bunun sonucunda 2015 yılında enterprise, collaboration ve data center alanlarında 'Uzman Eğitim İş Ortağı' olarak eğitim hizmetlerini de geliştirmiştir. Şirket aynı yıl Cisco’nun Uygulama Merkezli Altyapısı” (Application Centric Infrastructure - ACI) için Türkiye’deki ilk “Yetkili Teknoloji İş Ortağı” (Authorized Technology Provider - ATP) olarak Cisco tarafından atanmıştır.  BT Eğitim bu alandaki danışmanlık hizmetleri devam ederken, Türkiye'nin ilk Cisco ACI eğitimini de yine 16 Kasım 2015 tarihinde vermiştir. 

"Dünyanın En İyisi" Bir Türk Teknoloji Şirketi

Kurulduğu günden bu yana pek çok ödüle layık görülen Morten, 2017 yılında düzenlenen Global Learning Partner Conference'ta Cisco tarafından Learning Partner of the Year - Middle East seçilmiştir. 2016 yılında San Francisco'da düzenlenen Global Learning Partner Conference'ta ise yine Cisco tarafından "Dünyanın En İyisi" olarak seçilmiş ve "Cisco Learning Partner of the Year Award, Indirect" ödülünü ilk kez Türkiye'ye götürmüştür. 2014’ün Mart ayında ise Los Angeles’ta düzenlenen Global Learning Partner Conference sırasında, EMEAR Bölgesi’nde "Acceleration Award Indirect" ödülüne layık görülmüştür. Dahası aynı etkinlikte BT Eğitim’in üç eğitmeni (CCSI) de, bir Cisco eğitmenine verilen en yüksek onur olan, Quality Instructor Award” ile ödüllendirildi. Global çaptaki ödüllerin yanı sıra Morten, Türkiye'de düzenlenen Cisco İş Ortakları Zirvesi’nde de pek çok kez "Yılın En İyisi" ödülleriyle onurlandırılmıştır.

Morten, Cisco ile yürüttüğü iş ortaklıklarının yanında Microsoft, Zoom CallRec, Jabra, Ekahau, Linux ve F5 Networks markalarının da destek ve eğitim merkezidir. 

Cisco Sertifikaları: 

GOLD Sertifikalı İş Ortağı,Eğitim İş Ortağı

Cisco Uzmanlıkları: 

Müşteri Deneyimi Uzmanlığı

Gelişmiş Veri Merkezi Mimarisi Uzmanlığı

Gelişmiş Güvenlik Mimarisi Uzmanlığı

Gelişmiş Servis Sağlayıcı Mimarisi Uzmanlığı 

Gelişmiş Tümleşik Servisler Mimarisi Uzmanlığı 

Gelişmiş Kurumsal Ağ Mimarisi Uzmanlığı

Cisco Yetkilendirmeleri:

Yetkili IOT Ortağı 

Smart Care Kayıtlı İş Ortağı

Cisco Express Uzmanlığı 

Cisco IoT Yetkilendirmesi 

MSSP'ler için Cisco Umberella 

Bulut ve Yönetilebilir Hizmetler Ekspresi 

Tümleşik Servisler Saas Yetkilendirmesi

Cisco Unified Contact Center Express Yetkilendirmesi 

Unified Contact Center Kurumsal Yetkilendirme

BİLGİ GÜVENLİĞİ GENEL POLİTİKASI

MORTEN, ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistem Standardı doğrultusunda;,

Kendisi ve paydaşlarının bilgi varlıklarına güvenli bir şekilde erişim sağlamayı,

Bilginin kullanılabilirliğini, bütünlüğünü ve gizliliğini korumayı,

Kendisinin ve paydaşlarının bilgi varlıkları üzerinde oluşabilecek riskleri değerlendirmeyi ve yönetmeyi,

Kurumun güvenilirliğini ve marka imajını korumayı,

Bilgi güvenliği ihlali durumunda gerekli görülen yaptırımları uygulamayı,

Tabi olduğu ulusal, uluslararası veya sektörel düzenlemelerden, ilgili mevzuat ve standart gereklerini yerine getirmekten, anlaşmalardan doğan yükümlülüklerini karşılamaktan, iç ve dış paydaşlara yönelik kurumsal sorumluluklardan kaynaklanan bilgi güvenliği gereksinimleri sağlamayı,

İş/Hizmet sürekliliğine bilgi güvenliği tehditlerinin etkisini azaltmayı ve işin sürekliliği ve sürdürülebilirliğini sağlamayı,

Kurulan kontrol altyapısı ile bilgi güvenliği seviyesini korumayı ve iyileştirmeyi,

Bilgi güvenliği farkındalığını arttırmak amacıyla yetkinlikleri geliştirecek eğitimleri sağlamayı taahhüt eder.

Lütfen bizi Linkedin'de takip edin: http://www.linkedin.com/company/btegitim

Facebook: http://www.facebook.com/BTEgitimMorten

Twitter: http://twitter.com/btegitim

Instagram: https://www.instagram.com/morten_btegitim/

Randevu ve bilgi talebi için : 0850 755 02 83